Romatoid Artrit İçin Bitkisel Çözümler

romatoid-artrite-hangi-bitkiler-faydalı-gelir
Romatoid Artrite İyi Gelen Bitkiler
1 Mart 2017
romatoid-artrite-karşı-hangi-bitkiler-iyi-gelir
Romatoid Artrit Bitkisel Tedavisi
1 Mart 2017

Romatoid Artrit İçin Bitkisel Çözümler

Uzman Desteği Alın

Romatoid Artrit İçin Bitkisel Çözümler

Romatoid Artrit İçin Bitkisel Çözümler, romatoid artrit için bitkisel tedavi, romatoid artrite bitkisel çözüm hakkında yazılmış makale.

Romatoid Artrit İçin Bitkisel Çözümler için yazılmış bilgi amaçlı makale. Romatoid Artrit İçin Bitkisel Çözümler makalesinin devamında bitkisel ürünleri tek tek görebilirsiniz. Romatoid Artrit İçin Bitkisel Çözümler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Romatoid Artrit İçin Bitkisel Çözümler sunan set için bize ulabilirsiniz.

Romatoid Artrite İyi Gelen Bitkiler

Üzüm Çekirdeği : Üzüm çekirdeği yağı mutfakta, salata ve yemeklerde de kullanılabilen bir yağdır. İçerdiği antioksidanlar, esansiyel yağ asitleri ve diğer besleyici maddeler sayesinde kalbi koruduğu. Kolesterolü düşürdüğü, ödemi engellediği ve kemik sağlığına iyi geldiği iddia edilir. (kaynak: iyigelenbitkiler com)

Çörekotu Yağı : A, B, ve C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi değerli bileşenleri içerir. Yaraları iyileştirici özelliği vardır. Hemoroid yani basur için de iyileştirici özelliği vardır. Eklem ağrıları, artrit ve romatizmaya iyi gelir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç sağlar. (kaynak: sifalibitkitedavi com)

Zencefil Yağı : Zencefil yağı farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Zencefil yağı kaynatılıp buharından yararlanılırsa soğuk algınlığında tahriş olan nefes borusunu ve boğazı çok kısa sürede tedavi edebilir. Nezle ve gribal enfeksiyonlarda halsizlik ve bulantı gibi sorunları ortadan kaldırabilir. Zencefil yağı bazen masaj yağı olarak da kullanılmaktadır. Masaj seanslarında veya kişiler kendileri masaj için bu yağı kendilerine sürebiliyorlar. Bu şekilde kullanıldığında kas ve eklem ağrılarının geçmesine etki eder. Kan dolaşımının hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. (kaynak: bakimliyiz com)

Glukozamin Sülfat : Glukozamin sülfat osteoartrite yönelik kullanıldığında kıkırdaklardaki bazı özel moleküllerin üretimini artırarak, kıkırdağın kendisini yenilemesine yardımcı olur. Glukosaminin ağızdan alındıktan sonra hızlı bir şekilde bağ dokularına ve eklem kıkırdıklarına ulaştığı ; Radyoaktif olarak etiketlenen maddelerin izlenmesiyle tespit edilmiştir. (kaynak: beslenmedestegi com)

Romatoid artrite bitkisel çözüm için yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Romatoid artrite bitkisel çözüm hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Romatoid artrite bitkisel çözüm seti için bize ulaşabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.