romatoid-artrite-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir
Eklem İltihabı
16 Haziran 2017
Eklem İltihabı Bitkisel Çözüm
16 Haziran 2017

Eklem İltihabı Bitkisel Tedavi

romatoid-artrit-bitkisel-çözümleri

romatoid-artrit-bitkisel-çözümleri

Uzman Desteği Alın

Eklem İltihabı Bitkisel Tedavi

Eklem İltihabı Bitkisel Tedavi, eklem iltihabı bitkisel çözüm, eklem iltihabı doğal tedavi. Eklem İltihabı Bitkisel Tedavi yöntemleri hakkında.

Eklem İltihabı Bitkisel Tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale.

Eklem İltihabı Nedir ?

Eklem iltihabı, bir romatizmal hastalık olarak karşımıza çıkar ve genelde bayanlarda, erkeklere oranla daha çok görülür. Eklem iltihabı (Romatoid Artrit), sebebi henüz net olarak açıklanmasa da genetik faktörler hastalığın kişilerde oluşmasına neden olarak gösterilmiştir. Eklem iltihabı, Kalıcı hareket noksanlıklarından, eklem ağrılarına. Bazen de geçici kasılmalardan, git gide şiddetini arttıran rahatsızlıklara varan oldukça değişkenlik gösteren bir hastalık türüdür.

Eklem iltihabı, tıp içerisinde ”artrit” halk arasında romatizma, nedenleride kendisi gibi farklılık gösteren, tam anlamıyla açıklık kazanılmamış hastalıktır. Bu hastalığın kendi içerisinde çeşitli türleri var ve her türünün de başka özellikleri bulunmaktadır. Her yaş grubunda görülmesi mümkün olan eklem iltihabı hastalığı çoğunlukla ılıman olan bölgelerde yaşayan kişiler de görülmektedir.

Kişinin durumuna göre hastalık ağır veya hafif olarak oluşabilir. Genelde hafif olanı kişilerde tek bir eklemde görülürken, ağır olanı ise kişilerde pek çok eklemi birden kaplayabilir. Aynı zamanda hastalığın tedavisi geç kalındığında veya aksatıldığında eklemlerde zaman içerisinde bozulmalar oluşabilir.

Eklem İltihabına İyi Gelen Bitkiler

Glukozamin Sülfat

Glukozamin sülfat, osteoartrite yönelik kullanıldığında kıkırdaklardaki bazı özel moleküllerin üretimini artırarak, kıkırdağın kendisini yenilemesine yardımcı olur.

Glukosaminin ağızdan alındıktan sonra hızlı bir şekilde bağ dokularına ve eklem kıkırdıklarına ulaştığı ; Radyoaktif olarak etiketlenen maddelerin izlenmesiyle tespit edilmiştir. (kaynak: beslenmedestegi com)

Çörekotu Yağı

Çörek otu yağı, A, B, ve C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi değerli bileşenleri içerir. Yaraları iyileştirici özelliği vardır.

Hemoroid yani basur için de iyileştirici özelliği vardır. Eklem ağrıları, artrit ve romatizmaya iyi gelir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç sağlar. (kaynak: sifalibitkitedavi com)

Zencefil Yağı

Zencefil yağı, farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Zencefil yağı kaynatılıp buharından yararlanılırsa soğuk algınlığında tahriş olan nefes borusunu ve boğazı çok kısa sürede tedavi edebilir. Nezle ve gribal enfeksiyonlarda halsizlik ve bulantı gibi sorunları ortadan kaldırabilir.

Zencefil yağı bazen masaj yağı olarak da kullanılmaktadır. Masaj seanslarında veya kişiler kendileri masaj için bu yağı kendilerine sürebiliyorlar. Bu şekilde kullanıldığında kas ve eklem ağrılarının geçmesine etki eden zencefil yağı kan dolaşımının hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. (kaynak: bakimliyiz com)

Üzüm Çekirdeği

Üzüm çekirdeği yağı mutfakta, salata ve yemeklerde de kullanılabilen bir yağdır. İçerdiği antioksidanlar, esansiyel yağ asitleri ve diğer besleyici maddeler sayesinde kalbi koruduğu. Kolesterolü düşürdüğü, ödemi engellediği ve kemik sağlığına iyi geldiği iddia edilir. (kaynak: iyigelenbitkiler com)

Eklem İltihabı Bitkisel Tedavisi yöntemleri hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Eklem İltihabı Bitkisel Tedavisi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.