romatoid-artrit-bitkisel-çözümleri
Eklem İltihabı Bitkisel Tedavi
16 Haziran 2017
Romatoid Artrit Bitkisel İlaçlar
10 Eylül 2017

Eklem İltihabı Bitkisel Çözüm

Uzman Desteği Alın

Eklem İltihabı Bitkisel Çözüm

Eklem İltihabı Bitkisel Çözüm, eklem iltihabı bitkisel tedavisi, eklem iltihabı doğal tedavisi. Eklem İltihabı Bitkisel Çözüm yöntemleri hakkında.

Eklem İltihabı Bitkisel Çözüm yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale.

Eklem İltihabı Bitkisel Çözüm makalesini okuyarak sizde bu hastalıktan doğal yollar ile kurtulabilirsiniz. Eklem İltihabı Bitkisel Çözüm makalesinden önce eklem iltihabı hakkında kısaca bilgi verelim.

Eklem İltihabı Nedir ?

Eklem iltihabı, bir romatizmal hastalık olarak karşımıza çıkar ve genelde bayanlarda, erkeklere oranla daha çok görülür. Eklem iltihabı (Romatoid Artrit), sebebi henüz net olarak açıklanmasa da genetik faktörler hastalığın kişilerde oluşmasına neden olarak gösterilmiştir. Eklem iltihabı, Kalıcı hareket noksanlıklarından, eklem ağrılarına. Bazen de geçici kasılmalardan, git gide şiddetini arttıran rahatsızlıklara varan oldukça değişkenlik gösteren bir hastalık türüdür.

Eklem iltihabı, tıp içerisinde ”artrit” halk arasında romatizma, nedenleride kendisi gibi farklılık gösteren, tam anlamıyla açıklık kazanılmamış hastalıktır. Bu hastalığın kendi içerisinde çeşitli türleri var ve her türünün de başka özellikleri bulunmaktadır. Her yaş grubunda görülmesi mümkün olan eklem iltihabı hastalığı çoğunlukla ılıman olan bölgelerde yaşayan kişiler de görülmektedir.

Kişinin durumuna göre hastalık ağır veya hafif olarak oluşabilir. Genelde hafif olanı kişilerde tek bir eklemde görülürken, ağır olanı ise kişilerde pek çok eklemi birden kaplayabilir. Aynı zamanda hastalığın tedavisi geç kalındığında veya aksatıldığında eklemlerde zaman içerisinde bozulmalar oluşabilir.

Eklem İltihabına İyi Gelen Bitkiler

Çörekotu Yağı : A, B, ve C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi değerli bileşenleri içerir. Yaraları iyileştirici özelliği vardır.

Hemoroid yani basur için de iyileştirici özelliği vardır. Eklem ağrıları, artrit ve romatizmaya iyi gelir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç sağlar. (kaynak sifalibitkitedavi com)

Zencefil Yağı : Farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Zencefil yağı kaynatılıp buharından yararlanılırsa soğuk algınlığında tahriş olan nefes borusunu ve boğazı çok kısa sürede tedavi edebilir. Nezle ve gribal enfeksiyonlarda halsizlik ve bulantı gibi sorunları ortadan kaldırabilir.

Zencefil yağı bazen masaj yağı olarak da kullanılmaktadır. Masaj seanslarında veya kişiler kendileri masaj için bu yağı kendilerine sürebiliyorlar. Bu şekilde kullanıldığında kas ve eklem ağrılarının geçmesine etki eden zencefil yağı kan dolaşımının hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. (kaynak bakimliyiz com)

Üzüm Çekirdeği : Mutfakta, salata ve yemeklerde de kullanılabilen bir yağdır. İçerdiği antioksidanlar, esansiyel yağ asitleri ve diğer besleyici maddeler sayesinde kalbi koruduğu. Kolesterolü düşürdüğü, ödemi engellediği ve kemik sağlığına iyi geldiği iddia edilir. (kaynak iyigelenbitkiler com)

Glukozamin Sülfat : Osteoartrite yönelik kullanıldığında kıkırdaklardaki bazı özel moleküllerin üretimini artırarak, kıkırdağın kendisini yenilemesine yardımcı olur.

Glukosaminin ağızdan alındıktan sonra hızlı bir şekilde bağ dokularına ve eklem kıkırdıklarına ulaştığı ; Radyoaktif olarak etiketlenen maddelerin izlenmesiyle tespit edilmiştir. (kaynak beslenmedestegi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.