romatoid-artrite-karşı-hangi-bitkiler-iyi-gelir
Romatoid Artrit Bitkisel Tedavisi
1 Mart 2017
romatoid-artrite-hangi-bitkiler-faydalı-gelir
Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi Yöntemleri
1 Mart 2017

Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi

Romatoid artrit bitkisel tedavi, romatoid artrit bitkisel tedavisi, romatoid artrit beslenme. Romatoid artrit bitkisel tedavi yöntemleri hakkında.

Romatoid artrit bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Romatoid artrit bitkisel tedavi yöntemlerinde kullanılan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. İşte Romatoid artrit bitkisel tedavi için kullanılan mucize bitkiler.

Romatoid Artrite İyi Gelen Bitkiler

Üzüm Çekirdeği

Üzüm çekirdeği yağı mutfakta, salata ve yemeklerde de kullanılabilen bir yağdır. İçerdiği antioksidanlar, esansiyel yağ asitleri ve diğer besleyici maddeler sayesinde kalbi koruduğu. Kolesterolü düşürdüğü, ödemi engellediği ve kemik sağlığına iyi geldiği iddia edilir. (kaynak: iyigelenbitkiler com)

Glukozamin Sülfat

Glukozamin sülfat, osteoartrite yönelik kullanıldığında kıkırdaklardaki bazı özel moleküllerin üretimini artırarak, kıkırdağın kendisini yenilemesine yardımcı olur. Glukosaminin ağızdan alındıktan sonra hızlı bir şekilde bağ dokularına ve eklem kıkırdıklarına ulaştığı ; Radyoaktif olarak etiketlenen maddelerin izlenmesiyle tespit edilmiştir. (kaynak: beslenmedestegi com)

Zencefil Yağı

Zencefil yağı, farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Zencefil yağı kaynatılıp buharından yararlanılırsa soğuk algınlığında tahriş olan nefes borusunu ve boğazı çok kısa sürede tedavi edebilir. Nezle ve gribal enfeksiyonlarda halsizlik ve bulantı gibi sorunları ortadan kaldırabilir. Zencefil yağı bazen masaj yağı olarak da kullanılmaktadır. Masaj seanslarında veya kişiler kendileri masaj için bu yağı kendilerine sürebiliyorlar. Bu şekilde kullanıldığında kas ve eklem ağrılarının geçmesine etki eder. Zencefil yağı kan dolaşımının hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. (kaynak: bakimliyiz com)

Çörekotu Yağı

Çörek otu yağı, A, B, ve C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi değerli bileşenleri içerir. Yaraları iyileştirici özelliği vardır. Hemoroid yani basur için de iyileştirici özelliği vardır. Eklem ağrıları, artrit ve romatizmaya iyi gelir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç sağlar. (kaynak: sifalibitkitedavi com)

Romatoid artrit bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Romatoid artrit bitkisel tedavisi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Romatoid artrit bitkisel tedavisi seti için bize ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz. Romatoid artrit bitkisel tedavisi hakkında herşeyde bize ulaşabilir.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.