Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi
1 Mart 2017
romatoid-artrite-hangi-bitkiler-faydalı-gelir
Romatoid Artrite Faydalı Gelen Bitkiler
3 Mart 2017

Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi Yöntemleri

romatoid-artrite-hangi-bitkiler-faydalı-gelir

romatoid-artrite-hangi-bitkiler-faydalı-gelir

Uzman Desteği Alın

Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Romatoid artrit bitkisel tedavi yöntemleri, romatoid artrit tedavisi, romatoid artrit tedavi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi Yöntemleri, hakkında merak ettikleriniz için bilgi amaçlı olarak yazılmış bir makale aşağıda yer almaktadır.

Artrit için bitkisel çözümler

Glukozamin Sülfat : Glukozamin sülfat osteoartrite yönelik kullanıldığında kıkırdaklardaki bazı özel moleküllerin üretimini artırarak, kıkırdağın kendisini yenilemesine yardımcı olur.

Glukosaminin ağızdan alındıktan sonra hızlı bir şekilde bağ dokularına ve eklem kıkırdıklarına ulaştığı ; Radyoaktif olarak etiketlenen maddelerin izlenmesiyle tespit edilmiştir. (kaynak: www beslenmedestegi com)

Üzüm Çekirdeği : Üzüm çekirdeği yağı mutfakta, salata ve yemeklerde de kullanılabilen bir yağdır. İçerdiği antioksidanlar, esansiyel yağ asitleri ve diğer besleyici maddeler sayesinde kalbi koruduğu.

Kolesterolü düşürdüğü, ödemi engellediği ve kemik sağlığına iyi geldiği iddia edilir. (kaynak: iyigelenbitkiler com)

Çörekotu Yağı : A, B, ve C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi değerli bileşenleri içerir. Yaraları iyileştirici özelliği vardır. Hemoroid yani basur için de iyileştirici özelliği vardır.

Eklem ağrıları, artrit ve romatizmaya iyi gelir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç sağlar. (kaynak: www sifalibitkitedavi com)

Zencefil Yağı : Zencefil yağı farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Zencefil yağı kaynatılıp buharından yararlanılırsa soğuk algınlığında tahriş olan nefes borusunu ve boğazı çok kısa sürede tedavi edebilir. Nezle ve gribal enfeksiyonlarda halsizlik ve bulantı gibi sorunları ortadan kaldırabilir. Zencefil yağı bazen masaj yağı olarak da kullanılmaktadır. Masaj seanslarında veya kişiler kendileri masaj için bu yağı kendilerine sürebiliyorlar. Bu şekilde kullanıldığında kas ve eklem ağrılarının geçmesine etki eden zencefil yağı kan dolaşımının hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. (kaynak: www bakimliyiz com)

Epsom tuzu

Sülfat ve magnezyum açısından zengin epsom tuzu vücudun kan akışını geliştirmeye yardımcı olur. Eklem ve damarlardaki sertleştirmeyi önlerken aynı zamanda kan pıhtısı oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
Eller epsom tuzu eklenmiş ılık suyla yıkanabilir. Ya da bu suyun içerisinde bekletilebilir. Bu işlem kramp ve ağrıların azalmasını sağlayacaktır.
Bu işlem inflamasyon ve şişliklerin hafiflemesini sağlar.
Ardından suya bir çorba kaşığı rezene ve ardıç yağı da ilave edilir.
Eller bu suyun içerisinde 15 ya da 20 dakika her gün bekletilir.
İki çorba kaşığı epsom tuzu ve bir avuç kaya tuzu sıcak suya eklenir.

Hint yağı

Hint yağı genel cilt sağlığının yanı sıra sakinleştirici ve iyileştirici özellikler de içerir. Antibakteriyel, antienflamatuar ve analjezik etki gösterir. Ayrıca risinoleik asit olarak adlandırılan en önemli tıbbi maddeleri içerir. Bu nedenle ellerde oluşan artrit için doğal bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.
Bol miktarda Hint yağı doğrudan ellere uygulanır.
Ayrıca, iki çorba kaşığı Hint yağı kaynatılır ve bir bardak taze portakal suyuna eklenir.
İyice karıştırıldıktan sonra her gün kahvaltıdan önce içilir.
Birkaç hafta içinde belirtiler hafifleyecektir.
Uygulama yapılan alanlar yaklaşık beş ya da on dakika hafifçe ovulur. Bu işlemin her gün iki defa yapılması tavsiye edilir.
Bu işlem aynı zamanda ağrının da azalmasını sağlar.

Bal ve tarçın tozu

Her gün sabah aç karna tüketilmesi önerilir.
Bu karışımı her gün sabahları tüketilir. Ağrı ve inflamasyonu
Bal ve tarçın en iyi artrit ilaçlarından biridir. Birlikte kullanıldıklarında ellerde oluşan artrit belirtilerini hafifletmeye yardımcı olmaktadır. Bal antiseptik nitelikleri içerirken tarçın antioksidan ve anti mikrobiyal özellikler içerir.
Bir çorba kaşığı bal, bir çorba kaşığı toz tarçın ile karıştırılır. azaltmada oldukça faydalıdır.

Elma sirkesi artrite iyi gelirmi?

Elma sirkesi ağrı ve sertliği hafifleten anti-enflamatuar ve alkalize özellikler içerir. Bu nedenle artrit tedavisinde oldukça etkilidir.
Kırmızı biber ve sıcak elma sirkesi ile bir hamur da yapılabilir. Bu hamur ellere uygulanır.
Bir bardak sıcak suya bir çorba kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı bal karıştırılır.
Eklemlerdeki sertliği gidermek için 10 dakika kadar ciltte bekletilmelidir.

Zerdeçal

Zerdeçal mükemmel bir anti enflamatuardır. Bu nedenle artrit tedavisinde de kullanılmaktadır. Ayrıca tüm mikroorganizmaların gelişmesini engelleyen anti bakteriyel ve anti septik özellikleri vardır.
Her gün bir bardak ılık süte biraz zerdeçal ve bal eklenerek tüketilebilir.
Zerdeçal tozu ve hardal yağı hamur haline getirilerek ellere doğrudan uygulanabilir. Bu parmaklarda oluşan şişlikleri de hafifletecektir.
Bunun yerine zerdeçal tozu sıcak su ile de karıştırılabilir.
Parmaklar üzerinde yarım saat kadar bekletilmesi tavsiye edilir. Ardından eller sıcak suyla yıkanır.

Zeytinyağı

Zeytinyağı artrite iyi gelen besinler ve gıdalar arasında önemle üzerinde durulması gereken bir yiyecektir. Artrit tedavisi için en etkili doğal çözümlerden biridir. İltihap kurutucu COX-1 ve COX-2 enzimlerinin üretim sürecini yavaşlatır.
Zeytinyağı salatalarda ya da yemek pişirirken kullanılabilir. Ağrı ve inflamasyonu (yangıyı) azaltmaya yardımcı olur.
Bu yağ karışımı düzenli uyguladığında yani günde 2 ya da 3 kez uygulandığında ağrı. İltihaplanmayı önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur.
Eşit miktarda ılık zeytinyağı ve sıcak lavanta yağı iyice karıştırılır. Bu karışım ellere uygulanır ve 10 dakika kadar bekletilir. Uygulama sırasında masaj yapmak daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar.
Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi Yöntemleri, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi Yöntemleri, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi Yöntemleri, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi Yöntemleri, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.