Romatoid Artrite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir

romatoid-artrite-hangi-bitkiler-iyi-gelir
Romatoid Artrite Hangi Bitkiler İyi Gelir
21 Nisan 2017
romatoid-artrite-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir
Eklem İltihabı
16 Haziran 2017

Romatoid Artrite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir

romatoid-artrite-karşı-hangi-bitkiler-iyi-gelir

romatoid-artrite-karşı-hangi-bitkiler-iyi-gelir

Uzman Desteği Alın

Romatoid Artrite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir

Romatoid Artrite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir, Romatoid Artrite faydalı bitkiler nelerdir. Romatoid Artrite faydalı bitkiler hakkında yazılmış makale.

Romatoid Artrite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir sorusuna cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale. Romatoid Artrite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir makalesinde bu hastalığın tedavisinde kullanılan bitkileri bulacaksınız. Romatoid Artrite Karşı Hangi Bitkiler İyi Gelir sorusunun cevabı için makalenin devamını okuyunuz.

Romatoid Artrite İyi Gelen Bitkiler

Glukozamin Sülfat

Glukozamin sülfat, osteoartrite yönelik kullanıldığında kıkırdaklardaki bazı özel moleküllerin üretimini artırarak, kıkırdağın kendisini yenilemesine yardımcı olur. Glukosaminin ağızdan alındıktan sonra hızlı bir şekilde bağ dokularına ve eklem kıkırdıklarına ulaştığı ; Radyoaktif olarak etiketlenen maddelerin izlenmesiyle tespit edilmiştir. (kaynak: beslenmedestegi com)

Üzüm Çekirdeği

Üzüm çekirdeği yağı mutfakta, salata ve yemeklerde de kullanılabilen bir yağdır. İçerdiği antioksidanlar, esansiyel yağ asitleri ve diğer besleyici maddeler sayesinde kalbi koruduğu. Kolesterolü düşürdüğü, ödemi engellediği ve kemik sağlığına iyi geldiği iddia edilir. (kaynak: iyigelenbitkiler com)

Çörekotu Yağı

Çörek otu yağı, A, B, ve C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi değerli bileşenleri içerir. Yaraları iyileştirici özelliği vardır. Hemoroid yani basur için de iyileştirici özelliği vardır. Eklem ağrıları, artrit ve romatizmaya iyi gelir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç sağlar. (kaynak: sifalibitkitedavi com)

Zencefil Yağı

Zencefil yağı, farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Zencefil yağı kaynatılıp buharından yararlanılırsa soğuk algınlığında tahriş olan nefes borusunu ve boğazı çok kısa sürede tedavi edebilir. Nezle ve gribal enfeksiyonlarda halsizlik ve bulantı gibi sorunları ortadan kaldırabilir. Zencefil yağı bazen masaj yağı olarak da kullanılmaktadır. Masaj seanslarında veya kişiler kendileri masaj için bu yağı kendilerine sürebiliyorlar. Bu şekilde kullanıldığında kas ve eklem ağrılarının geçmesine etki eden zencefil yağı kan dolaşımının hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. (kaynak: bakimliyiz com)

Romatoid artrit bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Romatoid artrit bitkisel tedavisi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Romatoid artrit bitkisel tedavisi seti için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.