Romatoid Artrite Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir

romatoid-artrite-faydalı-gelen-bitkkiler
Romatoid Artrite Karşı Faydalı Gelen Bitkiler
16 Mart 2017
romatoid-artrite-hangi-bitkiler-faydalı-gelir
Romatoid Artrite Karşı İyi Gelen Bitkiler Neler
16 Mart 2017

Romatoid Artrite Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir

romatoid-artrite-hangi-bitkiler-iyi-gelir

romatoid-artrite-hangi-bitkiler-iyi-gelir

Uzman Desteği Alın

Romatoid Artrite Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir

Romatoid artrite karşı faydalı bitkiler nelerdir, romatoid artrit bitkisel tedavi, romatoid artrit tedavi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Romatoid Artrite Karşı Faydalı Gelen Bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Bu makalede yer alan bitkiler kaynak gösterilerek sitemizde yer almaktadır.

Romatoid Artrite Faydalı Gelen Bitkiler

Glukozamin Sülfat : Glukozamin sülfat osteoartrite yönelik kullanıldığında kıkırdaklardaki bazı özel moleküllerin üretimini artırarak, kıkırdağın kendisini yenilemesine yardımcı olur.

Glukosaminin ağızdan alındıktan sonra hızlı bir şekilde bağ dokularına ve eklem kıkırdıklarına ulaştığı ; Radyoaktif olarak etiketlenen maddelerin izlenmesiyle tespit edilmiştir. (kaynak: www beslenmedestegi com)

Çörekotu Yağı : A, B, ve C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi değerli bileşenleri içerir. Yaraları iyileştirici özelliği vardır. Hemoroid yani basur için de iyileştirici özelliği vardır.

Eklem ağrıları, artrit ve romatizmaya iyi gelir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç sağlar. (kaynak: www sifalibitkitedavi com)

Zencefil Yağı : Zencefil yağı farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Zencefil yağı kaynatılıp buharından yararlanılırsa soğuk algınlığında tahriş olan nefes borusunu ve boğazı çok kısa sürede tedavi edebilir. Nezle ve gribal enfeksiyonlarda halsizlik ve bulantı gibi sorunları ortadan kaldırabilir. Zencefil yağı bazen masaj yağı olarak da kullanılmaktadır. Masaj seanslarında veya kişiler kendileri masaj için bu yağı kendilerine sürebiliyorlar. Bu şekilde kullanıldığında kas ve eklem ağrılarının geçmesine etki eden zencefil yağı kan dolaşımının hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. (kaynak: www bakimliyiz com)

Üzüm Çekirdeği : Üzüm çekirdeği yağı mutfakta, salata ve yemeklerde de kullanılabilen bir yağdır. İçerdiği antioksidanlar, esansiyel yağ asitleri ve diğer besleyici maddeler sayesinde kalbi koruduğu.

Kolesterolü düşürdüğü, ödemi engellediği ve kemik sağlığına iyi geldiği iddia edilir. (kaynak: iyigelenbitkiler com)

Romatoid Artrite Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Romatoid Artrite Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Romatoid Artrite Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Romatoid Artrite Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.