Romatoid Artrite Faydalı Gelen Bitkiler Nelerdir

romatoid-artrite-hangi-bitkiler-iyi-gelir
Romatoid Artrit için Faydalı Bitkiler
3 Mart 2017
romatoid-artrite-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir
Romatoid Artrite İyi Gelen Bitkiler Nelerdir
9 Mart 2017

Romatoid Artrite Faydalı Gelen Bitkiler Nelerdir

romatoid-artrit-bitkisel-çözümleri

romatoid-artrit-bitkisel-çözümleri

Uzman Desteği Alın

Romatoid Artrite Faydalı Gelen Bitkiler Nelerdir

Romatoid artrite faydalı gelen bitkiler nelerdir, romatoid artrit bitkisel tedavi, romatoid artrit tedavi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Romatoid Artrite Faydalı Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında merak ettikleriniz için bilgi amaçlı olarak yazılmış bir makaledir.

Faydalı Gelen Bitkiler

Üzüm Çekirdeği : Üzüm çekirdeği yağı mutfakta, salata ve yemeklerde de kullanılabilen bir yağdır. İçerdiği antioksidanlar, esansiyel yağ asitleri ve diğer besleyici maddeler sayesinde kalbi koruduğu.

Kolesterolü düşürdüğü, ödemi engellediği ve kemik sağlığına iyi geldiği iddia edilir. (kaynak: iyigelenbitkiler com)

Zencefil Yağı : Zencefil yağı farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Zencefil yağı kaynatılıp buharından yararlanılırsa soğuk algınlığında tahriş olan nefes borusunu ve boğazı çok kısa sürede tedavi edebilir. Nezle ve gribal enfeksiyonlarda halsizlik ve bulantı gibi sorunları ortadan kaldırabilir. Zencefil yağı bazen masaj yağı olarak da kullanılmaktadır. Masaj seanslarında veya kişiler kendileri masaj için bu yağı kendilerine sürebiliyorlar. Bu şekilde kullanıldığında kas ve eklem ağrılarının geçmesine etki eden zencefil yağı kan dolaşımının hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. (kaynak: www bakimliyiz com)

Glukozamin Sülfat : Glukozamin sülfat osteoartrite yönelik kullanıldığında kıkırdaklardaki bazı özel moleküllerin üretimini artırarak, kıkırdağın kendisini yenilemesine yardımcı olur.

Glukosaminin ağızdan alındıktan sonra hızlı bir şekilde bağ dokularına ve eklem kıkırdıklarına ulaştığı ; Radyoaktif olarak etiketlenen maddelerin izlenmesiyle tespit edilmiştir. (kaynak: www beslenmedestegi com)

Çörekotu Yağı : A, B, ve C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi değerli bileşenleri içerir. Yaraları iyileştirici özelliği vardır. Hemoroid yani basur için de iyileştirici özelliği vardır.

Eklem ağrıları, artrit ve romatizmaya iyi gelir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç sağlar. (kaynak: www sifalibitkitedavi com)

Romatoid Artrite Faydalı Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Romatoid Artrite Faydalı Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Romatoid Artrite Faydalı Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Romatoid Artrite Faydalı Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.